Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Historie Bon Jovi - Členové skupiny


  Dne 2. března roku 1962 v Perth Amboy ve státě New Jersey, se narodil v rodině Carol a Johna (italský přistěhovalec, povoláním holič) zakladájící člen John Francis Bongiovi. O dva roky později se celá rodina přestěhovala do města Sayrevile. Na místní vysoké škole zakládá svoji první skupinu nazvanou STARZ. Po absolvování školy se společně s jistým Davidem Rashbaumem (o něm blíže později) pouští do budování další formace, kterou nazvali ATLANTIC CITY EXPRESSWAY. Po dalších Jonových štacích v THE REST, THE LECHERS a JON BONGIOVI AND THE WILD ONES si ho bere na starost jeho bratranec Tony. Tony Bongiovi byl totiž (a pravděpodobně ještě i je) spolumajitelem známého nahrávacího studia Power Station v New Yorku. Tady se mladý John Frank setkává s tehdejšími veličinami rockového světa – Talking Heads, The Ramones, Aerosmith, David Bowie, Bruce Springsteen, Rolling Stones a další. V důsledku toho se pouští do skládání vlastních věcí a připravuje demonahrávku. Ve svých devatenácti letech má za sebou první studiovou nahrávku, a to We Wish You A Merry Christmas, která se oběvila na jedné vánoční kompilaci. V létě roku následujícího jde Jon opět do studia, aby připravil svůj příspěvek na další sampler newyorských skupin. Tou skladbou je Runaway a vedle Jona se ve studiu snažili kytarista Tim Pierce, hráč na klávesové nástroje Roy Bittan, bubeník Frankie La Rocka a baskytarista Huey McDonald. Doprovodné vokály obstarali David Grahmme a Mick Sheeley. Nikdo nečekal takový úspěch, ale stalo se – píseň se dostává až na třicáté deváté místo singlového žebříčku. Jon povzbuzen k další činnosti pilně shání nové muzikanty, aby se s nimi vydal na menší turné.

Jako první se přidal dlouholetý známý, klávesista David Bryan Rashbaum (narozen 7. února 1962 v Edison/New Jersey v rodině doktora). Po svém otci zdědil vztah k hudbě, ale pozor! Začínal jako trumpetista. V pubertálním věku se stává členem skupiny Transition, která hraje pouze předělávky skladeb Deep Purple a Led Zeppelin. S Jonem se, jak již bylo řečeno, poznal v Sayreville a hráli spolu v ATLANTIC CITY EXPRESSWAY – to jen na připomenutí. Po jejím rozpadu se věnuje studiu na Rutgers University (měl se stát doktorem), ale nakonec mu přece učarovala hudba, a proto šel na Julliard Music School. Poté mu zavolal Jon a zbytek už znáte.

Druhým členem je Alec John Such, který přišel na svět 14. Listopadu 1956 v Perth Amboy/New Jersey. Před svým nástupem u Jona hrál v Phantom´s Opera, kde se seznámil s Toressem. V další formaci, The Message, pak narazil na Richieho Samboru. Byl to on, kdo dohodi dalšího muže a za bicí soupravu usedá Tico Torres, narozený kubánským emigrantům 7. září 1953 v New York City. Ten svou hudební kariéru začínal v doprovodu Milesa Davise, poté stál na jevišti s Marvelettes, Chuckem Berrym a nahrával s Franke And The Knockouts. Na postu kytaristy se to v té době dost střídalo, a tak za zmínku stojí pouze chvilková přítomnost pozdějšího člena Skid Row, Davea Saboa. Ovšem tím pravým se pro Jona nakonec stal Richie Sambora (narozen 11. července 1959 v Perth Amboy/New Jesey). Podílel se na kytarových partech skupin jako Screaming Minds, Bruce Foster Band nebo u Joa Cockera. Z The Message znal Sucha a k Jonovi se dostal zajímavým způsobem. Jon: “Jednoho večera jsem byl na velkém koncertě, který pořádala jedna rozhlasová stanice. Když jsem šel z jeviště, jeden týpek mezi diváky mi řekl ´Budu tvůj kytarista´. Já jsem se mu smál a šel jsem dál. Později jsem ho slyšel hrát a bylo vše jasné.” To se stalo v roce 1983 a Bon Jovi mohou dobývat svět.

zpět na výběr historie

AKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.