Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Historie Bon Jovi - Bon Jovi


  V červenci stejného roku pak přichází k podpisu gramofónové smlouvy - a né ledajaké. Smluvním partnerem se stává koncern PolyGram. Ti skupinu ihned posílají na klubové turné, které končí 24. září koncertem v newyorském Madison Square Garden, kde dělají předskokany ZZ Top. Toto vystoupení utkvělo v paměti a v rozhovoru pro německý Metal Hammer řekl: “Byli jsme totálně nezkušení a ZZ Top byli veličina. Stáli jsme před 22.000 lidmi, a když Richiemu vybouchl zesilovač, všichni diváci řvali, že chtějí ZZ Top. Trvalo to asi třicet sekund, ale nám to přišlo jako patnáct let” Příčinou takového stresu mohla být i absence fungujícího managementu. Proto ihned poté je na tento post angažován Doc McGhee.

Ale pomalu nastává čas usadit se ve studiu a zvěčnit na vinylu první společné výtvory. To se stalo (samozřejmě v Power Station v New York City) pod vedením Lanceho Quinna a již vzpomínaného Tonyho Bongioviho. Na trhu se jednoduše BON JOVI pojmenovaná deska objevuje 21. ledna 1984 a vedle Runaway si fanoušci mohli poslechnout Roulette, She Don´t Know Me, Shot Through The Heart, Love Lies, Breakout, Burning For Love, Come Back a Get Ready. Ve skladbě Shot Through The Heart se o skladatelský kredit podělili Jon a Jack Ponti a píseň She Don´t Know Me pochází z pera Marka Aveseca. Mezi hostujícími hudebníky se míhala jména jako Chuck Bürgi (dr), Doug Katsoras (g), Aldo Nova (g) a Huey McDonald (bg). Krátce po vydání kotouče se Runaway dostává do americké Top 40 a Bon Jovi se vydávají na turné. Nejprve cestují v USA ve společnosti Scorpions. K tomu David: “Na tomto turné jsme se hodně naučili. Byli jsme šest měsíců na cestách a hráli jsme pět koncertů týdně.”

V srpnu se dostávají do Japonska, aby se o měsíc později vypravili i do Evropy. Začínají v Anglii, následuje Německo, Dánsko, Švédsko, Belgie, Holandsko a Francie. A to vše po boku americké hardrockové legendy KISS. Tady se Davidovi splnil klukovský sen. Když mu bylo třináct, byli KISS první skupinou, kterou viděl na koncertě.

Začátkem roku 1985 Jon ´dohazuje´ Dereku Shulmanovi – to je ten člověk, který doporučil Bon Jovi PolyGramu – zajímavou formaci, která si říká Cinderella. Stává se tak jejich ochráncem, a to jak ve smyslu hudebním, tak i obchodním.

zpět na výběr historie

AKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.