Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Historie Bon Jovi - Slippery When Wet


  Jak už název napovídá, řeč bude o komerčně nejúspěšnějším albu skupiny. Ale pěkně popořádku.

Začátkem roku 1986 se Jon rozhodl trošičku pozměnit dosavadní styl skupiny a hledal vhodné nápady na nový materiál. prostřednictvím Paula Stanleye z KISS se seznámil s Desmondem Childem. Ten je známý jednak ze svého působení v roli hudebníka (přesněji řečeno zpěváka), ale hlavně jako spoluautor několika ´hitů´ z repertoáru KISS, AEROSMITH, POISON, ALICE COOPERA, BONFIRE a dalších. V roce 1991 vydal sólové album Discipline.

Právě ve spolupráci Jona, Richieho a Childa vznikly jedny z nejlepších skladeb Bon Jovi You Give Love A Bad Name a Livin´ On A Prayer. Kromě toho je Childův rukopis patrný ještě na Without Love a I´d Die For You.

Deska dostala název Slippery When Wet a na americkém trhu se oběvila 17.srpna 1986. O produkci se postaral Bruce Fairbairn (podílel se na albech Fastway, Loverboy, Zeno a dalších), mixážní práce zvládl Bob Rock a místem činu byla studia Little Mountain v kanadském Vancouveru.

V době uveřejnění třetího kotouče ale Bon Jovi už měli za sebou kanadské turné s Judas Priest a právě se nacházeli v Japonsku, zemi melodickému metalu zaslíbené.

Ve dnech 30. a 31. srpna se v Německých městech Norimberk a Mannheim konal Monsters Of Rock festival, kam byli Jon, Richie, David, Tico a Alec pozváni také. Úvod obstarali Warlock, po nich se na jevišti po hodině střídali Bon Jovi, MSG, Def Leppard, Ozzy Osbourne a vrcholem se stali domácí Scorpions.

Po této atrakci následuje turné v Anglii zakončené pěti koncerty v Hammersmith Odeonu, vystoupení ve Francii, Finsku, Dánsku a Švédsku a závěr roku již tradičně patří Americe. Tečku za celým rokem obstarala skupina na sivestra v Meadowlands Arena v East Rutherfordu.

I prvních deset měsíců roku následujícího bylo vyplněno koncerty. Začínalo se v USA, kde s Bon Jovi cestovali Jonovi chráněnci Cinderella, aby se v červenci dostalo i na kanadské fanoušky. Poté jsou opět chvíli v americe a 22. srpna je na programu Monsters Of Rock festival v Castle Doningtonu. Mezi vystupujícími se objevují Dio, Metallica, Anthrax, W.A.S.P. a Cinderella. A to nejlepší na konec - BON JOVI.

Po několika dnech pauzy je na řadě Austrálie a Japonsko. Ke konci roku začínají připravovat nový materiál.

zpět na výběr historie

AKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.