Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


100,000,000 Bon Jovi Fans Can´t Be Wrong…


    Rok po vydání výběrového alba This Left Feels Right a po vydání DVD disku stejného jména z kraje roku 2004 přišlo bilanční album, které nemělo u Bon Jovi obdoby, až do teď. Jako oslavu 20. let trvání skupiny Bon Jovi, vychází BOX-SET obsahující 4 CD disky a 1 DVD disk. Box-set vyšel 22. listopadu roku 2004 a na jeho obsah se zaměříme v této exkluzivní recenzi.

Box-set nese výše uvedené jméno - 100.000.000 Bon Jovi Fans Can´t Be Wrong.... Volně přeloženo jako 100.000.000 fanoušků Bon Jovi se nemůže mýlit .... Box-set není sbírkou již jednou vydaných nahrávek, ale naopak se v box-setu nacházejí nahrávky s kterými se posluchači ve vetší míře nemohli setkat.

Celkem box-set obsahuje 50 nahrávek z let 1985 až 2003, tedy téměř z celého období trvání skupiny Bon Jovi. Běžná příprava nového alba Bon Jovi spočívá v napsání 20 - 30 skladeb, z kterých je později vybráno 12-15 skladeb na album. Právě zbytek skladeb, které se "nevešly" do řádných alb tvoří obsah toho kompletu. Ale ne tak docela. V box-setu se nachází 12 raritních skladeb, se kterými jsme se mohli setkat jako bonusy na singlech, albech nebo soundtrackách k filmu.

Zbylých 38 skladeb jsou tedy čistě nové nahrávky, které ještě nikde nevyšly. Nahrávky, které se zvukově a textově lišily a nezapadaly do konceptu dané studiové desky. Bon Jovi se tedy rozhodly, že tyto písně uvolní v podobě tohoto box-setu, jako dárek k 20. letům skupiny. Dle mého názoru to byla vynikající myšlenka, protože vydání své diskografie by pro současné fanoušky Bon Jovi nebylo nic nového. Tímto způsobem je box-set určen nejen pro široké spektrum posluchačů, ale zejména pro skalní fanoušky, kterým nesmí chybět žádná nahrávka od Bon Jovi.

Nedají se zmínit veškeré skladby které box-set obsahuje, ale jmenuju jen některé. V box-setu nalezneme dema písní Someday I´ll Be Saturday Night a Always. Obě dvě se proti nahrávkám na Crossroad dost liší. Textově i po zvukové stránce. Zejména u Saturday Night je zcela odlišný začátek písně.

V box-setu se také setkáváme s písněmi Last Man Standing a Thief Of Hearts, které měly být součástí desky This Left Feels Right, ale nakonec byly až v živé podobě na DVD. Box-set obsahuje od pomalých skladeb a balad, které jsou pro Bon Jovi typické, až po velmi rychlé písně. Namátkou úvodní Why Aren´t You Dead?, Taking It Back a spousta dalších. Z balad třeba zaujme závěrečná Nobody´s Hero.

Těchto skvělých 50 písní není chronologicky srovnáno podle data, kdy nahrávka vznikla, ale skupina si dala záležet s pořadím jednotlivých písní na disku, tak aby navozovaly pocit, že se jedná o 4 jednotlivá alba. Každé CD trvá kolem 50 minut, takže je to pořádná porce nové hudby :-) Bonusový DVD disk obsahuje hodinu nových, exkluzivních rozhovorů a záběrů, forogalerii a i skryté 4 video bonusy. Najdete je? :-) Posledním bonusem je demo písně Living on A Prayer na konci 4 CD. Demo této písně neobsahuje charakteristický TalkBox Richieho Sambory! Výborná rarita.

Na níže uvedeném obrázku vidíte obsah jednotlivých CDček a bonusového DVD. Dalším bonusem je 64 stránkový booklet, který obsahuje nikdy nepublikované obrázky a příspěvky od fanoušků z celého světa. Fanoušci zasílali své příspěvky do bookletu a ty nejlepší byly vybrány. Příkladem můžou být příspěvky od českého a slovenských fanoušků, též návštěvníků webu bonjovi.cz.

A vyplatí se box-set koupit? Myslím že lepší dárek nemohli Bon Jovi k těmto vánocům připravit, takže zda si box-set koupíte, záleží jen na Vás. Stojí ale za to! Nenechte si ujít hlasové projevy jednotlivých členů, každý tam má totiž po jedné skladbě. Samozřejmě Jon má ten zbytek :-)

autor(ka): Dave (dave.1@post.cz)

zpět na výběr recenzíAKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.