Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Lost Highway


        Po necelých dvou letech, které uběhly od poslední desky Have A Nice Day rockové partičky Bon Jovi z New Jersey, tu máme zbrusu novou nahrávku, jenž získala pojmenování Lost Highway. Tato deska, která se na pulty kamenných a virtuálních obchodů dostane právě za několik dní (11.6.2007), je očekávána všemi skalními fanoušky Bon Jovi. A nejen jimi, ale i všemi milovníky kvalitního melodického rocku, k nimž se díky singlu Who Says You Can´t Go Home z poslední řadové desky Have A Nice Day přidali i fanoušci „amerického country“.

     Díky zmíněnému singlu Who Says You Can´t Go Home (duetu se zpěvačkou Jennifer Nettles z country skupiny Sugarland) získala skupina v únoru tohoto roku ocenění Grammy a o to víc je tato nová deska všemi velmi očekávána. Jak deska dopadla se můžete dozvědět v této exkluzivní recenzi, v které Vás vítám.

     Již ke konci loňského roku frontman skupiny Jon Bon Jovi prozradil, že nová deska by se mohla nést na vlně country, což vystrašilo spoustu skalních fanoušků. V pozdější době Jon upřesnil, že country desku skupina netočí, že to bude rocková deska s vlivem Nashvillu, kde se deska natáčela. Na produkci se rovným dílem podílel John Shanks (produkoval již album Have A Nice Day) a Dann Huff, který je rodákem právě z Nashvillu (produkoval například desku Keitha Urbana, Rascala Flattse).

     Album otvírá titulní píseň alba LOST HIGHWAY. Tato píseň byla použita o nějaký čas před uvedením desky ve filmu Divočáci (Wild Hogs). Jedná se o středně rychlou píseň s mírným „nashvillovským“ vlivem, ale skladba si stále ponechává rockové kořeny. (8/10)

     Po titulní písni přichází píseň SUMMERTIME, což není nic jiného než velice povedená rychlejší rocková píseň, která se snaží naznačit, že tato deska není o country. A daří se jí to velice dobře, výborná rocková píseň obohacená o kratší kytarové sólo těsně po polovině písně. (9/10)

     Třetí písní na albu je pilotní singl nové desky, píseň (YOU WANT TO) MAKE A MEMORY. Jedná se o velice povedenou baladu, s velice dobrou kytarou na pozadí a závěrečnou instrumentální pasáží, kterou okořenil Richie Sambora svým „hučením“. Závěrečná instrumentální pasáž je skoro o 30 sekund delší než singlová a trvá tedy více jak minutu! Tato balada byla dobrou volbou pro první singl, protože ukazuje Bon Jovi opět ve skvělé formě a je dobrou reklamou na toto nové album. (8/10)

     WHOLE LOT OF LEAVIN´ je s mírným country vlivem, ale písni to dodává velice pěkný svěží zvuk. Celkově se píseň nese na středně rychlé vlně, ale působí velice pohodově, jako povedený mix rockové písně a mírného náznaku country. V písni je delší kytarové sólo, které napovídá, že je Richie Sambora na této desce opět ve skvělé formě. Tato píseň by měla na to stát se druhým singlem, ale to i řada následujících písní. (9/10)

     WE GOT IT GOING ON byla podobně, jako píseň Lost Highway, použita o pár měsíců dříve před vlastním vydáním alba a to ve znělce na americký fotbal stanice ESPN. Jedná se o píseň s country dvojicí Big & Rich. Díky této spolupráci by se mohlo zdát, že půjde o country píseň, ale opak je pravdou. Jedná se o jednu z nejrockovějších písní na albu, s opět skvělým kytarovým sólem a použitým Talk-Boxem. (8/10)

     Po této písni následuje jedna z nejlepších písní na albu ANY OTHER DAY. Je to typická velká Bon Jovi píseň, která postupně graduje díky dvěma skvělým kytarovým sólům, zejména druhému velice zdařilému v závěru písně. Tato píseň by se taktéž ve světě neztratila, kdyby byla zvolena za druhý singl této desky. (10/10)

     SEAT NEXT TO YOU, to je velice jemná melodická balada. Z této skladby jsou cítit silné emoce a nikoho píseň nemůže nechat chladným. Velice dobrá kytara na pozadí v průběhu celého songu, kterou dokresluje velice pěkný text písně a druhý hlas v pozadí od Hillary Lindsay. Nejlepší balada na albu. (10/10)

     Další písní je song EVERYBODY’S BROKEN, který se nese na pomalejší vlně. Píseň je opět obohacena o dobré kytarové sólo Richieho Sambory. Pokud si kdokoliv stěžoval, že v poslední době chybí kytarová sóla, na téhle desce si přijde opravdu na své. Nejsou to sóla délkou jako třeba v Dry County, ale i tak je cítit alespoň krátká sóla na každém kroku během skoro každé písně. (7/10)

     Píseň TILL WE AIN´T STRANGERS ANYMORE je duet se zpěvačkou LeAnn Rimes. Je to pomalá balada a zároveň jedna z nejhlubších písní s velkým množstvím emocí, zvukově překrásný duet ve kterém nalezneme dvě delší kytarová sóla. Tak jako u některých předešlých písní je toto song s velkým potenciálem zabodovat v hitparádách. (10/10)

     THE LAST NIGHT je desátou písní na albu. Velice pěkně vystavěný song s pěknou melodií a textem. Je to jedna ze středně rychlejších písní na albu. (7/10)

     Jedenáctou písní je ONE STEP CLOSER. Jedná se o velice pohodovou píseň. Tato píseň působí velice svěže a dokáže chytit svoji melodií, kterou si budete hned pobrukovat. Chválení kytary na pozadí písně by bylo už jen nošením dříví do lesa. (10/10)

     Novou desku uzavírá píseň I LOVE THIS TOWN a celkový tucet písní je tímto završen. Píseň se stává oslavou města Nashville a jedná se opět o namíchání melodického rocku a špetky country. Během této písně zní velice povedené sbory a skladba je víc než vhodnou tečkou za tímto počinem skupiny. Dvě naprosto skvělá kytarová sóla jsou již samozřejmostí. (9/10)

     A jak tedy deska vyznívá jako celek? Kdybych měl desku žánrově zařadit, tak je to stále velice melodický rock, ale s několika country prvky. A jak jde rock a vliv country dohromady? Myslím, že v provedení co předvedli Bon Jovi, zatraceně dobře. Kdybych měl album hodnotit na deseti stupňové škále, dal bych hodnocení 9/10.

     Z alba vyzařuje velice dobrá atmosféra, lehkost a jsou cítit emoce. Nejde s určitostí poznat takto dopředu při vydání alba, jaká bude reakce mezi fanoušky s odstupem času. Ale pocit, který jsem získal je, že se jedná o skvělou nahrávku. Je v ní mnoho kytarových sól Richieho Sambory, skvělý druhý hlas, výborné sbory, dobré texty, hudba a instrumentálnost všech interpretů na desce, ještě větší než byla třeba u desky This Left Feels Right. Zkrátka je toho strašně málo, co by šlo desce vytknout. Snad jen, že deska se nese na pomalejší vlně, ale u mě osobně se přesně trefili do toho, co od nich chci slyšet. Otázka je, jak toto namíchání zapůsobí na ostatní, zejména na fanoušky dychtící po rychlých vypalovačkách.

     Bon Jovi dokázali i po více než 20 letech své existence, že jsou tu a mají stále co se svými texty a hudbou říci a hlavně hudebně nekrní, naopak zkouší stále nové věci a to je jen dobře. Deska mi přijde jako jedna z nejzajímavějších po vydání alba These Days. Je v ní plno instrumentálnosti a hlubokých textů. Kdo se vydá po „ztracené cestě“ společně s Bon Jovi, nebude litovat … naskočte do jejich auta a vydejte se s nimi.

Dave

datum vydání: exkluzivně 2.6.2007 v Itálii (v digitální podobě v největším online shopu na světě - itunes), 8.6.2007 v Německu, 11.6.2007 ve zbytku Evropy, 13.6.2007 v Japonsku, 19.6.2007 v USA a zbytku světa.
produkce alba: John Shanks, Dann Huff
vydavatelství: Universal Music / Mercury Nashville
první singl z alba: (You Want To) Make A Memory
obsah alba:
1) Lost Highway (4:16)

// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
2) Summertime (3:18)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
3) (You Want To) Make A Memory (4:36)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Desmond Child, produkce: Dann Huff
4) Whole Lot Of Leavin´ (4:17)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, John Shanks, produkce: John Shanks
5) We Got It Goin´ On (4:13)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Kenny Alphin, John Rich, produkce: Dann Huff
6) Any Other Day (4:01)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Geordie Sampson, produkce: Dann Huff
7) Seat Next To You (4:21)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Hillary Lindsay, produkce: Dann Huff
8) Everybody´s Broken (4:11)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Billy Falcon, produkce: John Shanks
9) Till We Ain’t Strangers Anymore (duet s LeAnn Rimes) (4:43)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Brett James, produkce: Dann Huff
10) The Last Night (3:33)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
11) One Step Closer (3:35)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, John Shanks, produkce: John Shanks
12) I Love This Town (4:38)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Richie Sambora, Billy Falcon, produkce: Dann Huff
japonská edice obsahuje: dvě bonusové písně:
13) Lonely (3:55)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Desmond Child, Daryl Brown, produkce: Dann Huff
14) Put The Boy Back in Cowboy (3:59)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, produkce: Dann Huff
a v limitované japonské edici i bonusové DVD s tímto obsahem:
1) Bon Jovi ve studiu při tvorbě Lost Highway v Nashvillu, 2) Bon Jovi při natáčení videoklipu (You Want To) Make A Memory, 3) videoklip (You Want To) Make A Memory, 4) živě zahraná (You Want To) Make A Memory pro Walmart
anglická a australská edice obsahuje: jedna bonusová píseň:
13) Lonely (3:55)
// text a hudba: Jon Bon Jovi, Desmond Child, Daryl Brown, produkce: Dann Huff
exkluzivní bonusy u digitálního alba na itunes: dvě živé písně z The Cannery Ballrom:
13) (You Want To) Make A Memory (4:18)
14) Lost Highway (4:14)

nové delší ukázky jednotlivých písní: v záložce MULTIMEDIA / sekci MP3
texty jednotlivých písní: v záložce O SKUPINĚ / sekci diskografie u alba Lost Highway

autor(ka): Dave (dave.1@post.cz)

zpět na výběr recenzíAKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.