Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Blaze Of Glory (JBJ)


    

     Blaze Of Glory je soundtrack k filmu Mladé pušky 2 (Young guns II) a je to první sólové album Jona Bon Joviho. Podle tehdejšího prohlášení měl v kariérním životě několik cílů. Nejprve to bylo natočení autorského CD, po té vystoupení před stotisícovým davem na Giant Stadion v rodném New Jersey. Nakonec tu bylo jeho tajné přání udělat vlastní album.

     Po albu New Jersey přišla pro kapelu menší krize a dočasný rozpad bandu. Jon pobýval v Los Angeles a hledal nedostávající se inspiraci. Pak ho ale oslovil producent a herec Emilio Estevéz. Chtěl použít do westernového filmu píseň Wanted, dead or alive, ale Jon mu slíbil, že natočí stejně dobrou a možná i lepší píseň.

     Demo k singlu Blaze of Glory nemělo chybu a naprosto vystihlo celý příběh mladého pistolníka Billyho Kidda a jeho bandy a Plameny slávy se staly titulní písní tohoto kasovního trháku v hlavních rolích s E.Estevézem (William "Kidd" Bonny), Kiefferem Sutherlandem(Gordon "Doc" Scurlock), Christianem Slaterem(Dave Rudabaugh) a Lou Diamondem Philipsem(Chavez). Jon však nezůstal pouze u jedné dokonalé písně a napsal celé dokonalé album a jeho tajný sen se uskutečnil.

     První písní je Billy Get Your Guns (Billy běž si pro kolty). Energická píseň s chytlavou kytarou a typickým barovým piánem divokého západu. Potom přichází Miracle (Zázrak). Píseň plná emocí s kostelním chorálem a přenádherným textem. Největším hitem na desce je Blaze of Glory (Plameny slávy), píseň zpívaná mladým pistolníkem a rebelem o životě psance, která byla nominovaná i na Oscara pro rok 1990.

     Blood Money (krvavé peníze) jsou výpovědí Billyho o šerifovi Paty Garethovi, který kdysi býval jeho přítel, ale své přátelství prodal. Poslední písní na první polovině desky je balada Santa Fe o posledním zůčtování ve světě, který dobré mění ve zlo. Justice In The Barrel (Spravedlnost v hlavni) s indiánským intrem a dokonalými kytarovými sóly je typickým songem o tom, že spravedlnost in wild west je v rychlejší pušce.

     Píseň Never Say Day (Nevzdávej se) je rychlou písní o přežití silnějšího s mnoha Jonovými dvojhlasy. You Really Got Me Now (Opravdu si mě teď dostal) je píseň nahraná mono za doprovodu akustické kytary a klasického piána. Možná i trochu pokusná píseň již typická pro poslední desky Bon Jovi. Pak přichází velmi srdcová záležitost Bang A Drum (Popros). Píseň o nesmrtelné víře v životě smrtelníka a o důležitosti prosby a modlitby. Téměř kostelní píseň s doprovodnými vokály gospel choiru zpívajícího Hallelujah a Amen bych si dokázal představit, jak hraje u papeže ve Vatikánu. Poslední písní je truchlivá Dyin´ Ain´t Much of a Livin´ (Umírání není život) o prokletí psance, který hájí spravedlnost a musí stále utíkat nebo zemřít.

     Na album byl zařazen i úryvek hudby z pera Alana Silvestriho. Orchestr tedy písní Guano City uzavírá toto unikátní dílo Jona Bon Joviho.

autor(ka): Matyáš Brych (matyasbrych@seznam.cz)

zpět na výběr recenzíAKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.