Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


2008-06-07 Dublin, Irsko


    Bon Jovi v České Republice ani na Slovensku zatím koncerty neplánují, o to více každý fanoušek této rockové partičky přemýšlí, kam za svými hochy vyrazí. Fanoušci, co už více turné pamatují, jistě vysledovali, že atmosférou a setlistově povedené koncerty bývají zejména v Německu (Mnichov), Holandsku, Anglii (Londýn) a Irsku (Dublin). Právě poslednímu zmíněnému, tedy Dublinu, se bude věnovat tato recenze, v které Vás vítám.

     Koncert byl naplánovaný na 7.6.2008 nedaleko Dublinu. Do Dublinu jsem vyrazil s přáteli z tohoto webu letecky z Prahy a Bratislavy a zároveň jsme pojali tento výlet jako menší poznání Dublinu, samozřejmě s třešničkou - s koncertem Bon Jovi v rámci Lost Highway Tour. Ale zpět ke koncertu. Jak bylo zmíněno koncert se neodehrával přímo v Dublinu, ale necelých 35km jižně od něj. Organizačně to bylo excelentně zvládnuté, z centra Dublinu byly vypraveny autobusy do Punchestownu, kde se koncert odehrával a po koncertě nás zpět zavezly na stejné místo odjezdu.

     Na rozehřátí fanoušků před samotnými Bon Jovi byli připraveni Razorlight a také Kid Rock. Musím říct, že zejména Razorlight byli super a fanoušky pořádně na Bon Jovi připravili.

     Samotný koncert Bon Jovi začal tradičním songem z nové desky - Lost Highway. Pak by se dalo říci, že začal klasický kolotoč písní v tomto turné, tedy Born To Be My Baby, You Give Love A Bad Name, Raise Your Hands. Žádným překvapením pro fanoušky co sledují pravidelně setlisty koncertů nemohly být ani následující písně Captain Crash And The Beauty Queen From Mars a Just Older.

     Dále následovalo I´ll Sleep When I´m Dead včetně Jonovo oblíbené medley písně Mercy, kterou si Bon Jovi opravdu užívali. Druhou medly ve Sleep byla klasika od Rolling Stones - Start Me Up.


Mercy & Start Me Up

     Po Sleep přišla na řadu píseň z nové desky Lost Highway, aktuální singl - Whole Lot Of Leavin´. Poté přišly na řadu písně Blaze Of Glory a In These Arms. Píseň ITA byla "zpestřena" opitou fanynkou, která se vrhla na Jona a pověsila se na něj. Jon musel i na okamžik přestat zpívat. Naštěstí se mu nic nestalo a píseň i koncert dozpíval.

 
In These Arms

    Druhá třetina koncertu začala baladou Bed Of Roses, kterou vystřídala vypalovačka z LH - We Got It Goin´ On. Aby nebyl čas vychladnout, přišly na řadu skladby It´s My Life a Keep The Faith.

     Atmosférická I´ll Be There For You v podání Richieho Sambory neměla tradičně chybu a opět patřila k vrcholům koncertu, tak jako pokaždé. Závěr hlavní části koncertu byl vesměs tradiční - Have A Nice Day, Someday I´ll Be Saturday Night, Who Says You Can´t Go Home? a hymna nakonec - Living On A Prayer.

    Pokud jsem nazval konec tradičním, rozhodně tak nemohu označit přídavky. Začali s pomalou cover - Hallelujah a poté megahitem Always. Pokračovali s ještě větším hitem - Wanted Dead Or Alive. To už přišlo tleskací Bad Medicine se skákací medley - Shout.

 
Hallelujah

     Jinde by byla tečka za koncertem, ale v atmosférou nabitém Dublinu Bon Jovi pokračovali dále a přidali ještě dvě perličky a to cover Rockin´ All Over The World a These Days, která byla skvělým zakončením tohoto velmi povedeného koncertu.

 
These Days

     Závěrem už jen menší shrnutí. Musím uznat, že legenda "Dublin" nezklamala a troufnu si doporučit koncerty v Dublinu každému fanouškovi, který chce vyrazit za Bon Jovi dál, než jen blízké Německo a Rakousko. Prostředí a atmosféra opravdu stála za to a snad se s tímto ztotožní všech 60.000 fanoušků, kteří to zažili semnou.

autor(ka): Dave (dave.1@post.cz)

zpět na výběr recenzíAKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.