Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Bounce


        Po více než dvou letech nám partička z New Jersey opět připravila novou studiovou desku. Se psaním písní pro nové album začali po útoku na WTC. S celým světem tato událost dost zatřásla a ani skupina se vlivu neubránila a do značné míry je při psaní nových skladeb motivovala a inspirovala.
    Album BOUNCE otvírá skladba UNDIVIDED. Tato píseň je největší měrou ovlivněna událostmi z 11. září 2001. Píseň vypráví o strachu, který v nás tato událost vyvolala. O všech lidech, ne jen o jednom městě, jedné zemi. Nikdo není osamocen, je jen jeden svět. My všichni jsme součásti většího světa, kterým je lidskost. Jsme silnější dohromady, ne odděleně.
   EVERYDAY - text této skladby reaguje na drsnost života. Každý den žijeme svůj život a záleží na nás, jak s ním naložíme.
   Třetí skladbou je DISTANCE. Posláním písně je zdůraznit pocity, které nás vedou k cíli a o rozhodnutí, kdy se snažíme tohoto cíle dosáhnout.
   JOEY nás bere na cestu skrz život jednoho přátelského a upřímného mladíka. Jon skrz tuto postavu říká jeho příběh a text je oknem do světa tohoto člověka.
   Píseň MISUNDERSTOOD je o člověku, který musí čelit skutečnosti, že i přes dobré úmysly udělal špatnou věc.
   ALL ABOUT LOVING YOU byla napsána bezprostředně po událostech z 11. září 2001, kdy si znovu mnoho lidí uvědomilo, co je v životě důležité. Lidé si rozpomenuli, že na vrcholu priorit života je láska. Je to klasická píseň o lásce a její prioritě v životě.
   Dalším songem je HOOK ME UP. Toto je velmi rocková píseň inspirovaná novinovým článkem o mladém Palestinci, který se v okupované oblasti zoufale snaží pomocí staré vysílačky spojit s jinými lidmi. Zoufale touží po komunikaci s okolním světem. Píseň je napsána z perspektivy tohoto mladého muže, ukrytého v bunkru a toužícím po kontaktu.
   THE RIGHT SIDE OF WRONG - v této písni je použit filmový pocit, které navazují kytarová sóla pomáhající vyprávět příběh i které pomáhají ponechat otevřený konec vyprávěného příběhu. Píseň je o provinění dobré duše se srdcem na pravém místě.
   LOVE ME BACK TO LIFE - skupina pracovala poslední roky neuvěřitelně tvrdě, někdy do úmoru. A tato píseň je o pocitech člověka, které s tímto mohou souviset. Když jste unavení životem, tak potřebujete někoho nebo něco, co vám dá opět sílu do života.
   Desátá skladba nese jméno YOU HAD ME FROM HELLO. Tato píseň je óda k oddanému trvalému vztahu. Vzdává čest schopnosti někoho neustále obdivovat.
   Další skladbou, podle které se celé album jmenuje, je BOUNCE. Tato píseň je deklarací síly a výzvy. Zpočátku se odvolává k městu New York a celkově spojeným státům, ale posléze k vytrvalosti - dvaceti letům skupiny. Víceméně jak název písně i alba dává posluchačům otevřený výklad. Když věříme čemukoliv, tak se toho držme a nenechejme si měnit směr naší vybrané cesty. Jen to vede k vítězství.
   Dvanáctá OPEN ALL NIGHT je inspirována rolí Viktora v seriálu Ally McBealová, kde Jon hrál v devíti epizodách. Píseň je v podstatě Viktorův rozhovor - monolog :-) s Ally.
   Celkově je album pojato více rockově, než album předešlé. Zkrátka, starý dobrý Bon Jovi jsou zpátky a s nimi výborná hudba. Jak to již tradičně bývá, tak hodnocení je snadné. Opět nejlepší album BJ :-)

autor(ka): Dave (dave.1@post.cz)

zpět na výběr recenzíAKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2018 David Vostrý.