Nové album
This House Is Not For Sale
(4.11.2016)
koupit album
recenze
texty písní


Bon Jovi: Have A Nice Day (c)2005

Info o albu:Playlist alba:

  1. Have A Nice Day (3:49) - překlad: CZ - multimédia: MP3 MIDI VIDEO - 1. singl

  2. I Want To Be Loved (3:49) - překlad: CZ - multimédia: MP3 - * singl

  3. Welcome To Wherever You Are (3:47) - překlad: SK - multimédia: MP3 VIDEO - 2. singl

  4. Who Says You Can't Go Home (4:40) - překlad: CZ - multimédia: MP3 MIDI VIDEO - 3. singl

  5. Last Man Standing (4:37) - překlad: CZ - multimédia: MP3

  6. Bells Of Freedom (4:55) - překlad: CZ - multimédia: MP3

  7. Wildflower (4:13) - překlad: CZ - multimédia: MP3

  8. Last Cigarette (3:38) - překlad: CZ - multimédia: MP3

  9. I Am (3:53) - překlad: CZ - multimédia: MP3

  10. Complicated (3:37) - překlad: CZ - multimédia: MP3

  11. Novocaine (4:49) - překlad: CZ - multimédia: MP3

  12. Story Of My Life (4:08) - překlad: CZ - multimédia: MP3Bonusy:

  13. Dirty Little Secret (3:37) - překlad: SK - multimédia: MP3
          - mezinárodní vydání (bez severní Ameriky)


  14. Unbreakable (3:52) - překlad: CZ - multimédia: MP3
          - Japonsko, Velká Británie, Austrálie


  15. These Open Arms (3:42) - překlad: CZ - multimédia: MP3
          - Japonsko


  13. Who Says You Can't Go Home (duet) (3:50) - překlad: CZ - multimédia: MP3 VIDEO
          - USA; feat. Jennefer Nettles


  13. Have A Nice Day (live) (4:05)
          - Special Edition 2010 (live)


  14. Last Man Standing (live) (5:35)
          - Special Edition 2010 (live)


  15. Story Of My Life (live) (5:22)
          - Special Edition 2010 (live)


  16. Who Says You Can't Go Home (duet; live) (3:54)
          - Special Edition 2010 (live); feat. Jennefer Nettles
Písně z tohoto období:

  1. Nothing (4:04) - překlad: CZ

  2. Who Says You Can't Go Home (duet) (4:41) - překlad: CZ
          - feat. Keith Urban
Zajímavosti o albu:

 • * píseň I Want To Be Loved vyšlo jako promo singl v USA.

 • album Have A Nice Day bylo po světě velmi úspěšné, obsadilo první příčku v jedenácti zemích: Kanada, Japonsko, Austrálie, Mexiko, Německo, Rakousko, Švýcarsko, Nizozemí, Peru, Kypr, Korea, na 2. místo dosáhlo v USA, Velké Británii, Turecku, Řecku, Španělsku a Hong Kongu. Třetí místo ve Švédsku a Rusku, čtvrté v Itálii a Finsku, páté v České Republice, Belgii, Ukrajině a Indii.

 • album získalo tato ocenění: platinové 1x v USA, Japonsku, Kanadě, Rakousku a Švýcarsku a zlaté v Austrálii a Velké Británii.

 • album Have A Nice Day vzniklo jako reakce na výsledek prezidentské volby v USA v roce 2004, kdy zvítězil George Bush nad Johnem Kerrym, kterého podporoval Jon Bon Jovi. Titulní píseň, dle svých autorů, v sobě skrývá vztek z výsledku a celá píseň je myšlena ironicky. Správně by tam mělo být Have A Nice Fucking Day.

 • kapela se nechala slyšet, je se jedná o rockové album, bez jediné balady. Je z něho cítit snaha být současní na hudební scéně a konkurovat kapelám jako Nickelback atd. Snaha nevyšla naprázdno, album bylo po světě hodně úspěšné a velmi snadno překonalo předchozí desku Bounce. Jako producent byl vybrán John Shanks, který měl zajistit právě moderní zvuk. John Shanks je úspěšný popový producent, pracoval na albech např. Backsteet Boys, Hilary Duff, Lindsey Lohan, Sheryl Crow a dalších.

 • na DVD, které je součástí boxsetu 100 000 000 Bon Jovi Fans Can’t Be Wrong, Jon na kameru ukazuje CD, což má být nové album, které skupina nahrála. Původně mělo vyjít již na jaře, ale jeho vydání bylo odloženo. Skupina se vrátila do studia, přizvala si dalšího producenta, tentokrát Ricka Parashara, který se proslavil svou prací na deskách grungových skupin Pearl Jam a Alice In Chains. Byly napsány i nové písně a původní lehce přepsány.

 • první singl Have A Nice Day, který méně zainteresovaným fanouškům může znít velice podobně jitu It’s My Life, zaznamenal úspěch po světě. Pomohl tomu i symbol alba, šklebící se červený smajlík, který provází celé toto období.

 • v Americe vyšel jako druhý singl Who Says You Can’t Go Home a to ve dvou verzích. V základní a pak v country verzi jako duet se zpěvačkou skupiny Sugarland Jennifer Nettles. Existují i dva videoklipy s a bez Jennifer. Píseň zaznamenala obrovských úspěch na americkém trhu. Country verze se dokonce stala první rockové skupiny, která dosáhla na no. 1. americké country hitparády. V Evropě vyšla píseň Welcome To Wherever You Are jako druhý singl a Who Says You Can’t Go Home ve své původní verzi později, kdy k ní byla natočena další verze videoklipy. Obě písně v Evropě nezanechaly nějakou výraznější stopu.

 • 2. 7. 2005 kapela vystoupila ve Philadelphii v rámci celosvětového benefičního koncertu Live 8, pořádaného Bobem Geldofem. Skupina odehrála hity Livin’ On A Prayer a It’s My Life a poprvé představila nový singl Have A Nice Day naživo. Krátkou ukázku demoverze mohli fanoušci slyšet již v listopadu 2004 při přebírání ceny Award of Merit za 100 000 000 prodaných desek.

 • společně se skupinou Sugarland odehráli Bon Jovi koncert pro program americké stanice CMT Crossroads.

 • v limitované edici vyšlo k albu ještě bonusové DVD, které obsahuje pět písní z koncertu k boxsetu 100 000 000 Bon Jovi Fans Can’t Be Wrong z 21. 11. 2004. Na obalu a v menu DVD je chybně uvedena píseň These Arms Are Open All Night, jelikož disk obsahuje píseň Open All Night. Tracklist: Everyday, Miss Fourth Of July, I Get A Rush, Open All Night a The Radio Saved My Life Tonight.

 • v průběhu turné v roce 2006 vyšlo i speciální vydání tzv. Tour Edition. V Japonsku byly live skladby přidány k písním na albu (bez bonusových skladeb) a v balení i bylo i bonusové DVD s videoklipy k albu Have A Nice Day, živou verzí titulní písně a deníčkem z turné. V USA tyto písně vyšly zvlášť na speciální CD nazvaném Live From Have A Nice Day Tour, distribuovaném řetězcem Walmart. Tracklist: Last Man Standing, You Give Love A Bad Name, Complicated, Have A Nice Day, Who Says You Can’t Go Home a Raise Your Hands, všechny písně jsou nahrané živě v Banknorth Garden v Bostonu 10. 12. 2005.

 • Have A Nice Day Tour začíná 2. 11. 2005 v Des Moines v USA, přestávku kapela má až těsně před Vánoci a v lednu pokračuje po Severní Americe, kde končí 11. 3. 2006 v Las Vegas. V dubnu je na programu japonská část turné a od 13. 5. 2005 Bon Jovi koncertují po evropských stadionech až do 13. 6. 2006. Červenec již tradične stráví po americkách stadionech a turné završí 29. 7. 2006 doma v New Jersey na Giants Stadium.

 • Kapela v rámci Bounce Tour odehrála celkem 89 koncertů, z nichž tyto slavné:

  • vánoční vyprodané koncerty v New Meadowlands Aréně doma v New Jersey 19., 21. a 22. 12. 2005. Poprvé po devíti letech Bon Jovi koncertují na Vánoce doma a dokonce zazní i vánoční skladby, jak převzaté, tak i vlastní I Wish Everyday Could Be Like Christmas.

  • 13. 5. 2006 v Dusseldorfu byla po deseti letech znovu zahrána skladba Dry County. Ač její provedení mělo do dokonalosti hodně daleko, bylo to velké a velmi příjemné překvapení. Od té doby tuto píseň skupina několikrát za turné zařadí do setlistu jako velice raritní kousek.

  • 10. a 11. 6. 2006 v Milton Keynes. Závěr evropské části turné byl poněkud zamotaný. Bon Jovi jakožto poslední kapela koncertovali ve starém Wembley, které bylo poté strženo a měli mát tu čest být prvními vystupujícími v na nově postaveném stadionu. Bohužel stadion se nepovedlo dokončit, a tak musely koncerty být přesunuty do Milton Keynes. Ale ani tam se neodehrál poslední koncert evropského turné, skupina musela ještě hrát 13. 6. 2006 v Hullu. Tento koncert byl jen z důvodu dodržení podmínek v kontraktu. Skupina tam zjevně nechtěla být a celá show se hodně nepovedla. O to větší to byl kontrast oproti Milton Keynes, kde proběhly dva skvělé koncerty, podtržené atmosférou, kdy si fanoušci i kapela dělali legraci z nedokončeného Wembley.

  • aniž by to věděli, tak 29. 6. 2006 skupina odehrála svůj úplně poslední koncert na domácím stadionu Giants Stadium v New Jersey (vrátí se sem pouze v rámci koncertu Live Earth 7. 7. 2007), který byl v roce 2009 zbourán.

  • celé turné provázely Jonovo problémy s hlasem a i z tohoto důvodu skupina nehrála náročnější písně (až na ojedinělé výjimky), například své slavné balady. Místo nich zařadila do setlistu předělávky z alba This Left Feels Right, i když Jon Bon Jovi v roce 2003 říkal, že to je jen projekt a naživo tyto písně odehrají jen na těchto dvou promo koncertech. Nakonec tyto písně byly v setlistech až do konce roku 2007.

 • na turné se skupinou jako doprovodní muzikanti hráli Bobby Bandiera (kytara) a Jeff Kazee (klávesy).

 • Richie Sambora opět dostal možnost zpívat jednu píseň na koncertech. Byla to opět I’ll Be There For You, která byla zařazována do setlistů od února 2006.

 • před japonskou částí turné si Richie Sambora zlomil ruku a tak byla ohrožena jeho účast na koncertech. Se speciální ortézou a přášky proti bolesti (které v budoucnu hráli větší roli v jeho životě) to zvládl. Jen nemohl hrát na dvoukrké kytary, které byly moc těžké.

 • Předskokany na turné byli: Nickelback a pak spousta loklních kapel, které vyhráli soutěž a dostaly příležitost hrát před Bon Jovi.

 • píseň Novocaine je inspirována rozvodem Davida Bryana. Během turné navíc dostala nový rozměr, jelikož manželka Richieho Sambory, Heather Locklear, rovněž požádala o rozvod.

 • píseň Nothing byla součástí původní verze alba, ale na finální se nevešla. Později byla darována americkému zpěvákovi Bo Bice,který ji pod názvem Nothing Without You nahrál pro své debutové album The Real Thing.

 • píseň Who Says You Can’t Go Home existuje ještě v alternativní country verzi jako duet s Keith Urbanem. Protože ale hlasy Ketha a Jona si jsou podobné, tato verze nebyla použita.

 • píseň Last Man Standing je rockovou předělávkou skladby původně nahrané pro album This Left Feels Right, na kterém sice nevyšla, ale objevila se o rok později na boxsetu 100 000 000 Bon Jovi Fans Can’t Be Wrong. Jon byl pyšný na text, který se zamýšlí nad současnou hudbou, a tak se rozhodl tuto píseň předělat a nahrát i pro album Have A Nice Day.zpět na diskografii


AKTUÁLNÍ NAHRÁVKY


Nové album

What About Now
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní


Nové album

What About Now DELUXE
(11.3.2013)
koupit album
recenze
texty písníNové album

What About Now DELUXE JAPAN
(13.3.2013)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown JAPAN
(12.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Nové album
Richie Sambora

Aftermath Of The Lowdown EU
(25.09.2012)
koupit album
recenze
texty písní

Výběrové album

Greatest Hits CD
(8.11.2010)
koupit album
recenze
diskuse k albu
texty písní

Nová kniha

When We Were Beautiful
(3.11.2009)
koupit knihu
recenze

Nové DVD

Greatest Hits Video Collection
(29.10.2010)
koupit DVD
recenze


[CNW:Counter]
Podpořte web BonJovi.CZ libovolnou částkou.

bonjovi.cz

Všechna práva vyhrazena.
Copyright (c) 1999-2019 David Vostrý.