na vrchol hitparády dosáhlo album hned v sedmnácti zemích a v celé Evropě! No. 1: Velká Británie, Austrálie, Nový Zéland, Kanada, Argentina, Mexiko, Peru, Japonsko, Rakousko, Belgie, Nizozemí, Finsko, Německo, Itálie, Portugalsko, Španělsko, Švýcarsko + European Albums Chart. Druhá příčka mu patří ve Švédsku a Norsku, čtvrtá v Rusku a Maďarsku a 8. místo v USA.
album získalo tato ocenění: platinové 11x Austrálie, 10x Kanada, 8x Evropa, 6x Velká Británie, 5x Japonsko, 4x USA a Španělsko, 3x Rakousko a Švýcarsko, 2x Německo a zlaté v Maďarsku.
album zaznamenalo obrovský úspěch, v pětadvaceti zemích se dostalo do nejlepší trojice alb a z toho v třinácti zemích až na absolutní vrchol v prvních pěti týdnech od vydání. Za stejné období se ho prodalo neuvěřitelných 5 milionů nosičů.
Crossroad je prvním ze dvou klasických best of nebo greatest hits alb, které Bon Jovi vydali.
tracklist se mírně lišil pro jednotlivé části světa. Mezinárodní verze obsahuje jako desátou píseň In These Arms a navíc bonusouvou patnáctou Never Say Goodbye. Americké vydání má na desátém místě alternativní pomalou verzi Livin’ On A Prayer po názvem Prayer ’94 a Japonsko dostalo jako desítku píseň Tokyo Road, která jako jediná na albu nevyšla jako singl.
album obsahuje dvě zcela nové písně, které vyšly jako singly v tomto pořadí: Always a Someday I’ll Be Saturday Night. Oficiálně se jedná o poslední písně, které s kapelou nahrával Alec John Such, ale jeho příspěvek je diskutabilní a neoficiální verze tvrdí, že na basu zde již hraje Hugh McDonald.
píseň Always se stala nejprodávanějším singlem v historii Bon Jovi, ač nedosáhla na vrchol nevětších hitparád, jakoo například Livin’ On A Prayer. Jon Bon Jovi ji původně napsal pro film Romeo Is Bleeding, ale pak ji stáhl, protože se mu nelíbil. A nebýt A&R Johna Kalodnera, asi by upadla v zapomnění, protože Kalodner přemluvil Johna k jejímu nahrání. Celkově se tohoto singlu prodalo 3 miliony nosičů po celém světě a z toho 1,5 pouze v USA!
nové písně produkoval producent Peter Collins, který byl přizván na práci na nadcházejícím albu These Days. Poprvé se ale na produkci podílejí také Jon Bon Jovi a Richie Sambora.
18. 10. 1994 vyšla videokazeta Crossroad, která obsahuje videoklipy největších hitů kapely. Písně z prvních dvou alb se sem nedostaly. Tracklist: Livin’ On A Prayer, Keep The Faith, Wanted Dead Or Alive, Lay Your Hands On Me, You Give Love A Bad Name, Bed Of Roses, Blaze Of Glory, In These Arms, Bad Medicine (první verze), I’ll Be There For You, Dry County, Living In Sin, Miracle, I Believe, I’ll Sleep When I’m Dead a Always. Na rozdíl od videokazety New Jersey, tato obsahuje necenzurované video Living In Sin s odvážnějšími scénami.
24. 10. 1995 vyšel záznam z třetího koncertu ze stadionu Wembley v Londýně z 25. 6. 1995. Setlist: Livin’ On A Prayer, You Give Love A Bad Name, Keep The Faith, Always, Blaze Of Glory, Lay Your Hands On Me, I’ll Sleep When I’m Dead + Papa Was A Rolling Stone (The Undisputed Truth cover), Bad Medicine + Shout (The Isley Brothers cover), Hey God, Wanted Dead Or Alive, This Ain’t A Love Song plus bonusové video These Days (jiné než oficiální k singlu) 15. 9. 2003 koncert vyšel na DVD.
v roce 1998 bylo album znovu vydáno, v rámci série Remasters, která nabízí kvalitnější a čistší zvuk.
7. 11. 2005 bylo album Crossroad znovu vydáno pod názvem Crossroad Deluxe: Sound & Vision. Celý set obsahuje klasické album, bonusový disk a také DVD se záznamem koncertu Live From London.
pracovní názvy pro toto album byly: Elvis Is Dead, We Are Not a Lay Your Hands On This.
v prosinci roku 1994 kapela již s Hugh McDonaldem odehrála krátké vánoční turné, zakončené tradičním vánočním koncertem v New Jersey 14. 12. 1994.
turné na podporu alba Crossroad začalo 26. 4. 1995 v Bombaji v Indii a pokračovalo přes Taiwan, Filipíny, Thajsko, Malajsii a Indonésii do Japonska, odkud se v půlce května přesunulo do Evropy. Jednalo se opět o stadiónové turné, Bon Jovi se až na výjimky, už do Evropy na turné po halách nikdy nevrátili. V rámci této části turné měl 9. 7. proběhnout další koncert v České Republice, bohužel byl zrušen a Bon Jovi sem od té doby už nezavítali. Koncem července se turné přesouvá do severoamerických hal, kde kapela setrvá až do půlky října. Pak odcestují do Jižní Ameriky a v půlce listopadu do Austrálie a přelom listopadu a prosince koncertují v JAR.
turné neslo jméno Here, There And Everywhere Tour, právě proto, že se kapela podívala doopravdy na všechny kontinenty (samozřejmě kromě Antarktidy) a do exotických krajin. Během turné vyšlo další studiové album – These Days, nicméně turné k tomuto albu následovalo až další rok. Avšak písně pomalu pronikaly do setlistů a obzvlášť během severoamerické části jich hráli docela dost.
Kapela v rámci Here, There And Everywhere Tour odehrála celkem 98 koncertů, z nichž tyto slavné:
tři po sobě jdoucí koncerty ve slavném Londýnském chrámu Wembley 23., 24. a 25. 6. 1995. Bon Jovi se zapsali do historie jako první kapela, která zde vyprodala tři koncerty za sebou. Na každý přislo 72 000 lidí.
29. a 30. 6. 1995 dělali Bon Jovi po dlouhé době opět předskokany a to Rolling Stones během jejich koncertů v Paříži. Jon Bon Jovi sám o tuto možnost požádal v dopise Micka Jaggera.
vyprodané koncerty v JAR, kam se přišel podívat i Nelson Mandela a kapela ze zřejmých důvodů první nich otvírala písní Rockin’ In The Free World.
Předskokany na turné byli: Ugly Kid Joe, Van Halen, Southside Johnny and the Asbury Jukes, Rainbow Butt, Monkey, Steve Vai, Dokken, Bad Company, Jimmy Barnes, Dogstar, Yothu-Yindi a Diesel. Na jednotlivých koncertech pak Ted Nugent, Slash’s Snakepit a Little Steven. Southside Johnny a Little Steven se pravidelně připojovali na některé písně k Bon Jovi na pódiu.